Zdravý Brod
Město Český Brod

Aktuality

Českobrodský městský park - anketa

Českobrodský městský park - anketa

Krátká anketa navazuje na dotazníkové šetření v městském parku, kdy jsme v rámci akce FENEG sbírali Vaše odpovědi. Kdo se u stánku s prezentací návrhu revitalizace parku nezastavil a anketu nevyplnil, má nyní možnost. Anketa končí 30. 6. 2018, její výsledky zveřejníme na webu města. Budou sloužit jako podklad pro plánované úpravy parku. Děkujeme za vyplnění ankety.

20.06.2018 Aktuality

Veřejné projednání

Veřejné projednání

14. 6. 2018 proběhlo v ZŠ Žitomířská setkání se zástupci Města, TJ Slavoj a obyvateli žijící převážně v okolí stávajícího venkovního hřiště směrem na Štolmíř. Tématem byla plánovaná výstavba sportovní haly na pozemku hřiště, který je ve vlastnictví TJ Slavoj. Živá diskuse přinesla řadu podnětů, na které bude navazovat další schůzka za účasti veřejnosti.

Oznámení změn pro řidiče

Oznámení změn pro řidiče

Od 1. 7. 2018 si každý může podat žádost o vydání ŘP na jakémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností, není již nezbytné v místě bydliště. Jedná se zejména o: výměnu ŘP, rozšíření o skupiny, výměnu z důvodu profesní způsobilosti řidiče, vydání paměťové karty do tachografu, mezinárodního ŘP, požádat o výpis z karty řidiče, nebo bodového hodnocení. K žádosti již není třeba předkládat fotografii.  Správní poplatek se zvyšuje na 200 Kč za ŘP do 20 dní a 700 Kč za ŘP do 5 dní. Ostatní beze změny.   

14.06.2018 Aktuality

ENVIRONMENTÁLNÍ VYÚČTOVÁNÍ ZA ROK 2017

ENVIRONMENTÁLNÍ VYÚČTOVÁNÍ ZA ROK 2017

Od společnosti ASEKOL a.s. jsme obdrželi certifikát k „Environmentálnímu vyúčtování za rok 2017“. Jde o přesný výpočet přínosu pro životní prostředí, který vznikl na základě zpětného odběru a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů odevzdaných občany našeho města. V roce 2017 jsme sebrali 23 974,81 kg elektrozařízení. Podrobnosti zde. Asekol_env_vyuct_2017.pdf

12.06.2018 Aktuality

Stromolezci v parku

Stromolezci v parku

Upozorňujeme širokou veřejnost na arboristické práce v korunách stromů rostoucích v městském parku u Šembery.  Ve dnech 14. a 15. června 2018 (čtvrtek a pátek) budou stromolezeckou technikou odstraňovány nebezpečné větve ze stromů v parku. S těmito pracemi bude spojeno omezení průchodu parkem. Prosíme, respektujte pokyny firmy zajišťující tyto práce a nevstupujte do zakázaných prostor. Děkujeme za pochopení.
Za odbor životního prostředí a zemědělství Ing. Rostislav Vodička

11.06.2018 Aktuality

Možnosti podpory podnikání a inovací ze strany města Český Brod

Možnosti podpory podnikání a inovací ze strany města Český Brod

Čtvrtek 7. června 2018 od 14:00 do 16:15 hodin, Městský úřad Český Brod, Husovo náměstí 70, 293 01 Český Brod, (obřadní síň). Hlavním cílem tohoto semináře je seznámit místní podnikatele s možnými finančními i nefinančními podporami, které nabízí jak město Český Brod, tak také státní organizace CzechInvest, CzechTrade a Agentura pro podnikání a inovace. Pozvánka ke stažení. Seminar_170607.pdf

Nařízení úsporných opatření při používání pitné vody

Nařízení úsporných opatření při používání pitné vody

Z veřejného vodovodu Český Brod se od úterý 5. 6. 2018 20:00 hodin do pondělí 11. 6. 2018 10:00 hodin zakazuje:

  • napouštění bazénů, cisteren a akumulačních nádrží
  • zalévání
  • mytí vozidel
  • údržba (kropení, mytí) veřejných i soukromých ploch, komunikací a zeleně
  • jakékoliv ostatní zbytečné plýtvání vodou

Opatření se nařizuje vzhledem k ohlášenému přerušení dodávky pitné vody od společnosti VaK Nymburk, z důvodu provádění stavebních prací, kdy bude významně omezeno dostupné množství pitné vody dodávané ve veřejném vodovodu v Českém Brodě.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist