KD Svět
Město Český Brod

Aktuality

Vernisáž výstavy Nahlédnutí nejenom do krajiny Východních Čech

Neděle 1. října 2017 od 16:00 hodin, KD Svět. 
Zveme Vás na PRODEJNÍ výstavu Petra Vlčka, který představí svá díla. Tématická tvorba/užité techniky: krajinomalba, olejomalba, akryl, akvarel, grafika (suchá jehla, lept). Výstava potrvá do 31.10.2017.

PETR VLČEK — CTITEL  BAREV  A  VÝCHODNÍCH  ČECH

Českoskalicko svým geniem loci nemohlo neovlivnit dětství a mládí současného výtvarně nadaného čtyřicátníka. V deseti letech se vyznává rodným místům první olejomalbou. Velkému Třebešovu svých dětských let se nevzdaluje ani dnes ze Zlíče u České Skalice.

Kreslení a malování holduje od základní školy, výsledky mu stvrzují úspěchy ve školních soutěžích.  Od roku 1997 se malování věnuje cíleně a intenzívně, zaujatý především asamblážemi a abstrakcí. V jejich rámci zachycuje realitu i fantazijní vjemy, které ho obklopují.

Jako absolvent SOŠ v Novém Městě nad Metují, obor strojírenství, začíná v roce 2007 studovat VOŠ v Chotěboři, obor ekonomika a management,  který v roce 2010 úspěšně dokončil.

Jeho výtvarná tvorba opouští tou dobou abstrakci, ve svých olejomalbách  objevuje podněty z přírody. Jim dominuje výrazný kontrast barev a nově i vkomponování osob v pohybu. Barvy nabývají na sytosti, uplatňuje se světlo a stín. Jistě však nejde o poslední milníky v hledání dalších způsobů výtvarného vyjádření.

Má za sebou mnoho skupinových, tak i samostatných výstav, např. v Městském muzeu v Chotěboři, mezinárodní Česko-slovenské výstavy v Galerii Fortna v České Skalici, v Městské knihovně v Náchodě, v Galerii 102 ve Velkém Poříčí, v Textilním muzeu Boženy Němcové v České Skalici, ve Výstavní síni „Stará pošta“ v Novém Jičíně, v Pellyho domech v Polici nad Metují, v Památníku K. V. Raise v Lázních Bělohrad, aj.

Z kraje roku 2016 se stal členem skupiny malířů a grafiků AMAG z. s. v Náchodě a od roku 2017 je také členem Sdružení výtvarníků ČR z. s. v Praze.

 Mgr. Zuzana Šmerglová

18.09.17 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist