Zdravý Brod
Město Český Brod

LOV VOLNĚ ŽIJÍCÍCH ZDIVOČELÝCH HOLUBŮ

Upozorňujeme všechny občany a chovatele holubů, že v neděli  28. ledna, 4. února, 11. února a 4. března 2018  vždy v čase od 15:00 do 18:00 hodin proběhne lov volně žijících zdivočelých holubů (případné změny budou oznámeny). LOKALITY ve městě: náměstí - okolí kostela, radnice, okolí školních budov a sokolovny, areál nemocnice a okolí, ZZN. Dále v okolí SOŠ v Liblicích, okolí kostela sv. Havla ve Štolmíři.

Studium Virtuální univerzity třetího věku v Českém Brodě

V rámci komunitního plánování sociálních služeb v Českém Brodě se v loňském roce řešilo, jak rozšířit možnosti pro zájmovou činnost seniorů. V diskusi vzešel námět na univerzitu třetího věku, vzdělávání seniorů v různých zájmových oblastech. Tato forma studia je však vázána na  univerzitní města a pro většinu seniorů z menších měst a venkova je prakticky nedostupná.

Setkání ve Štolmíři

11. 1. 2018 v podvečer proběhlo ve Štolmíři setkání s občany a se zástupci KSÚS, zhotovitele stavby Silnice Čáslav, a.s a se zástupci vedení města Český Brod. Šlo o průběh realizace stavby - opravy komunikace II/245 (Český Brod - Štolmíř). Přítomní byli informování o plánovaném harmonogramu prací a s tím spojeným dopravním omezením. Dokončení rekonstrukce povrchu vozovky včetně krajnic bychom se měli dočkat v květnu 2018.

Veřejné projednání

Zveme Vás na veřejné projednání průběhu realizace stavby - opravy komunikace II/245 (Český Brod - Štolmíř), které se koná příští čtvrtek 11. ledna 2018 od 17:30 hodin v komunitním centru (KEC) společnosti Mamaloca, Havelská 3, Český Brod, Štolmíř. Setkání se zúčastní zástupci KSÚS, zhotovitele stavby a zástupci vedení města Český Brod.

ANKETA - Výběr témat pro univerzitu třetího věku

Od února 2018 plánujeme otevřít zájmové studium formou univerzity třetího věku. Systém výuky je založen na promítání předem natočených přednášek vysokoškolských lektorů a je určen seniorům. Nabídka témat přednášek je velmi široká. Budeme rádi, když nám pomůžete vybrat ty nejzajímavější, které budou předmětem výuky. Hlasovat je možné od 3. 1. 2018 do 11. 1. 2018. V papírové podobě lze anketu vyplnit v našem infocentru, v městské knihovně, v klubu seniorů v T. J. Sokol.  ANKETA ONLINE ZDE.

NOMINUJTE OSOBNOST ROKU 2017

Připravujeme již pátý ročník ocenění českobrodských občanů, kteří v roce 2017 dosáhli:

• výrazného úspěchu v oblastech vědy, kultury, sportu, školních olympiád, přehlídek apod., ať už v jednotlivcích nebo skupinách, avšak alespoň v celostátním měřítku,
  • ocenění v rámci životního jubilea za celoživotní přínos pro město,
  • hrdinský čin.

Návrhy na ocenění zasílejte do 19. ledna 2018 na adresu Město Český Brod, nám. Husovo 70, 282 01 Český Brod, s názvem „Osobnost roku 2017“

Copyright © Město Český Brod, 2005-2018 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod